بادمجان صادراتی | خرید و فروش با مناسب ترین قیمت


بادمجان یکی از صیفی جاتی است که علاوه بر بازار داخل در بازارهای بین‌ المللی نیز حجم فروش بالایی را به خود اختصاص داده است. از علل اهمیت بادمجان برای معامله در بازار خارجی، تنوع مصرف بادمجان صادراتی است و از آن جا که خواص بی‌شماری نیز دارد در بازارهای بین المللی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.

خرید و فروش بادمجان صادراتی از انواع مختلف این محصول انجام می‌شود که در ادامه به جزئیات آن می‌پردازیم. در این مقاله موضوعات مورد بحث ما قیمت بادمجان صادراتی، آمار خرید و فروش بادمجان صادراتی در بازارهای جهانی و نکات صادرات این محصول است. با ما همراه باشید.

درمان بیماری ها با سایت تر و تازکس

آمار خرید و فروش بادمجان صادراتی

بادمجان محصولی است که گرچه در کشور ما مانند عسل، زعفران، پسته و …. مورد توجه قرار نگرفته اما در بازار کشورهای جهانی آمار سود رسانی بالایی دارد.

آمار خرید و فروش بادمجان صادراتی در سال 2017 نشان می‌دهد 15 کشور بزرگ ترین صادر کنندگان بادمجان هستند که از طریق بادمجان صادراتی توانسته‌اند ارز آوری خوبی به کشور خود داشته باشند؛ اسپانیا در رأس این کشورها قرار دارد.

هلند، مکزیک، چین، آمریکا از رتبه داران بعدی در صادرات و خرید و فروش بادمجان صادراتی هستند. گرچه قیمت بادمجان صادراتی در بازار جهانی نسبت به محصولاتی مانند عسل و زعفران پائین تر است اما بی توجهی به صادرات آن می‌تواند تجار و کشاورزان ما را از سود قابل توجهی محروم سازد.

خرید بادمجان صادراتی

بادمجان صادراتی را به کدام کشورها صادر کنیم؟

با توجه به آماری که در بالا به آن اشاره شد این سوال پیش می‌آید که پس بادمجان صادراتی را به کدام کشورها صادر کنیم؟ حقیقت این است که در بازار خرید و فروش بادمجان صادراتی، بادمجان صادراتی ایرانی طرفداران زیادی دارد.

کشورهایی مانند روسیه، عراق، امارات، عمان، پاکستان، قطر، ترکیه، گرجستان، ارمنستان، افغانستان، قزاقستان، تاجیکستان و کویت از اصلی‌ترین وارد کنندگان بادمجان صادراتی ایران هستند.

از میان وارد کنندگان بادمجان ایرانی کشور روسیه یکی از اصلی‌ترین خریداران محسوب می‌شود. علاوه بر اهمیت قیمت بادمجان صادراتی در بازار جهانی، خرید و فروش بادمجان صادراتی به خصوص به کشور روسیه دارای قواعد و قوانینی است که در صورت رعایت نکردن باعث شکست شما در بازار جهانی خواهد شد.

بادمجان صادراتی

آن چه باید در مورد صادرات بادمجان به روسیه بدانید

هر جا نامی از صادرات سبزیجات ایران در میان است، کشور روسیه یکی از مقاصد محسوب می‌شود.

همان طور که پیش‌تر گفته شد گرچه صادرات به روسیه سود بسیاری نصیب تجار ایرانی می‌کند اما در صورت عدم توجه به قوانین خرید و فروش بادمجان صادراتی به روسیه تجارت را با ضرر بسیاری مواجه می‌سازد. در این بخش قصد داریم به نکاتی بپردازیم که برای تاجر روسی اهمیت دارد.

  • روش حمل و نقل بادمجان صادراتی

کشور روسیه در فاصله ۲۴۵۹ کیلومتری کشور ما است بنابراین برای صادرات میوه‌جات و سبزیجات باید از سریع‌ترین روش حمل و نقل استفاده کرد که همین امر در قیمت بادمجان صادراتی تاثیر می‌گذارد.

  • استفاده از کانتینرهای یخچال دار

یکی از مهم‌ترین نکات در خرید و فروش بادمجان صادراتی به کشورهای دیگر به خصوص به کشور روسیه، استفاده از کانتینرهای یخچال دار است.

بادمجان صادراتی در کانتینرهای یخچال دار تازه و با کیفیت مانده و به دست مشتری می‌رسد.

قیمت بادمجان صادراتی

  • بسته بندی مناسب بادمجان صادراتی

برای تجار روسی، سالم و تازه ماندن محصول اهمیت بسیاری دارد؛ بنابراین باید از بسته بندی‌های مقاوم و با کیفیت برای حمل بادمجان صادراتی استفاده کرد.

نگهداری بادمجان صادراتی

اگر شما هم بازرگانی هستید که به کار خرید و فروش بادمجان صادراتی اشتغال دارید باید با روش‌های نگهداری بادمجان صادراتی تا زمان صادرات آشنایی داشته باشید.

تا علاوه بر حفظ کیفیت بتوانید قیمت بادمجان صادراتی را سودآور تعیین کنید زیرا مشتری بار پلاسیده و آسیب دیده را از شما نخواهد خرید.

  • دمای محیط برای بادمجان صادراتی

برای هر بازرگانی پیش می‌آید که مجبور شود چند روزی محصول را در انبار نگهداری کند تا زمان ارسال آن فرا برسد. دمای انبار یکی از نکات مهم برای صادرات محصول است.

پیش از خرید و فروش بادمجان صادراتی آن را در انباری با دمای بین 8 الی 12 درجه سانتی گراد و با رطوبت (حداکثر) 95% نگهداری کنید.

فروش بادمجان صادراتی

  • مدت زمان نگهداری بادمجان صادراتی در انبار

هر یک از میوه‌ها، سبزیجات و صیفی جات صادراتی آستانه تحملی دارند که اگر بیشتر از آن در انبار نگهداری شوند، از کیفیت و قیمت آن‌ها کاسته می‌شود.

از آن جا که یکی از عوامل تعیین قیمت بادمجان صادراتی، تازه، سالم و باکیفیت بودن آن است بادمجان را باید کمتر از زمان آستانه تحمل در انبار نگهداری کرد.

آستانه تحمل بادمجان صادراتی حداکثر بین 10 تا 14 روز است و بعد از آن صادرات آن توجیه اقتصادی نخواهد داشت.

  • میوه‌های ممنوعه در کنار بادمجان

بسیاری از بازرگانان به صادرات یک محصول اکتفا نکرده و چندین نوع میوه و سبزیجات را صادر می‌کنند. نگهداری برخی از میوه‌ها و سبزیجات در کنار هم سرعت فساد پذیری آن‌ها را افزایش داده و از کیفیت آن می‌کاهد.

یکی از محصولاتی که نگهداری آن در کنار بادمجان باعث آسیب زیادی به بادمجان صادراتی می‌شود پیاز است.

خرید و فروش بادمجان صادراتی

قیمت بادمجان صادراتی در بازار جهانی

بعد از مطرح کردن نکاتی در مورد خرید و فروش بادمجان صادراتی نوبت به قیمت می‌رسد. به طور کلی سه نوع بادمجان در بازار صادراتی معامله می‌شود.

بادمجان‌های لامپی، بادمجان‌های قلمی و بادمجان‌های دلمه‌ای!

قیمت بادمجان صادراتی بستگی به کشور وارد کننده، نحوه بسته بندی، عرضه و تقاضا و نوع بادمجان صادراتی دارد. برای اطلاع از قیمت بادمجان صادراتی باید آن را به روز استعلام کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *