خیار صادراتی | خرید با کیفیت عالی تخفیف تا15 خرداد 1401

خیار صادراتی تازکس

خیار صادراتی ایرانی یکی از پر طرفدار ترین میوه ها در بازار جهانی محسوب می شود که کشورهای زیادی طرفدار آن هستند. صادرات خیار ایرانی اصولی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

اگر شما هم قصد خرید و فروش خیار صادراتی را دارید باید از قیمت خیار صادراتی و سایر نکات مربوط به آن اطلاعات داشته باشید بنابراین با ما همراه باشید تا هر آن چه که برای صادرات خیار به آن نیاز دارید را در اختیار شما بگذاریم.

درمان بیماری ها با سایت تر و تازکس

خیار صادراتی دو نوع است!

یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد خیار صادراتی باید بدانید انواع آن است؛ خیار خاردار صادراتی و خیار ساده صادراتی! همان طور که از نام این دو خیار پیدا است، ظاهر آن ها با هم تفاوت دارد.

خیار صادراتی خاردار برجستگی هایی دارد که خیار ساده صادراتی آن ها را ندارد. شما باید بدانید که در کشور مقصد کدام نوع خیار بیشتر طرفدار دارد تا همان را صادر کنید.

قیمت خیار صادراتی

یکی از سئوالاتی که برای اغلب تجار خیار پیش می آید این است که قیمت خیار صادراتی در بازار جهانی چقدر بوده و چگونه محاسبه می شود. نکته مهم در این رابطه متغیر بودن قیمت خیار گلخانه ای صادراتی است.

قیمت خیار صادراتی

به عنوان مثال ممکن است قیمت خیار گلخانه ای امروز (هر کیلو) 5 هزار تومان در بازار تعیین شود در حالی که در فصل دیگری این قیمت به 7 الی 8 هزار تومان نیز برسد. بنابراین اگر در فکر خرید و فروش خیار صادراتی هستید، قیمت را باید به روز از سایت های فروش خیار صادراتی دریافت کنید.

گام به گام در صادرات خیار

در خریدو فروش خیار صادراتی در بازار جهانی باید مراتبی را رعایت کنید تا بتوانید به یک صادرات موفق دست یابید. در ادامه به این نکات به صورت مجزا خواهیم پرداخت.

تامین کننده خود را در صادرات خیار بیابید

مهم ترین و اساسی ترین نکته ای که در مورد خیار صادراتی وجود دارد، پیدا کردن یک تامین کننده متعهد است. در خصوص پیدا کردن تامین کننده بسیاری از تجار با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.

این مشکلات عبارتند از:

 • محصول تامین کننده از استاندارد لازم برای صادرات برخوردار نیست.
 • بعد از مدتی تامین کننده ممکن است تمایل به صادرات مستقیم و بی واسطه پیدا کند.
 • قیمت خیار صادراتی تامین کننده در بازار جهانی به راحتی قابل رقابت است.
 • در برداشت و سورتینگ خیار صادراتی دقت لازم اعمال نمی شود.
 • محصول در حمل و نقل دچار آسیب می شود که این موضوع خیار را برای صادرات دچار مشکل خواهد کرد.

خیار صادراتی

بهتر است برای آن که یک خیار با کیفیت را به کشور مقصد صادر کنید پیش از خرید و فروش خیار صادراتی در خصوص این جزئیات با تامین کننده توافقات لازم را حاصل کنید.

برای آن که بسته بندی خیار صادراتی طبق استانداردها انجام شود بهتر است خودتان به عنوان صادر کننده وارد عمل شده و این مرحله را خودتان بر عهده بگیرید یا آموزش های لازم جهت بسته بندی خیار صادراتی را به نیروهای کار بدهید.

جالب است بدانید با بسته بندی مناسب شما می توانید روی قیمت خیار صادراتی بیشتر مانور دهید.

پتانسیل کشورها برای صادرات خیار را بررسی کنید

در این که خیار صادراتی ایران در بسیاری از کشورها طرفدار دارد شکی نیست اما شما به عنوان یک صادر کننده لازم است بر روی یک یا چند کشور به صورت خاص تمرکز کرده و محصول خود را به آن ها صادر کنید.

اما سئوالی که در خرید و فروش خیار بسیار پیش می آید این است که چه کشورهایی پتانسیل صادرات را دارند؟

درمان بیماری ها با سایت تر و تازکس

روسیه یک انتخاب هوشمندانه

یکی از مقاصد جذاب و مهم برای خیار ایران، بی شک کشور روسیه است. البته این کشور بر روی خیار بسیار حساس بوده و باید محصول از استانداردهای لازم برخوردار باشد.

کیفیت محصول، تازه بودن خیار صادراتی، نداشتن لکه و اثرات له شدگی بر روی خیار از مهم ترین فاکتورهایی است که برای صادرات خیار به روسیه باید به آن ها توجه داشته باشید. شما می توانید خیار ساده و خیار خاردار را با توجه به سلیقه مشتری صادر کنید.

برای اطلاع از قیمت خیار خاردار در روسیه نیز باید به سایت های خرید و فروش خیار در روسیه مراجعه کنید تا علاوه بر اطلاع از قیمت گذاری رقبا، قیمت رقابتی خود را تعیین کنید.

خرید و فروش خیار صادراتی

عراق، کشوری با تعاملات بسیار با ایران

از آن جایی که در تعاملات بین المللی، رابطه میان کشورها فاکتور بسیار مهمی در موفقیت آن تجارت محسوب می شود، بهتر است کشورهایی را انتخاب کنید که از قبل با کشور ما تعامل داشته اند.

خرید و فروش خیار صادراتی در عراق یکی از راه های کسب سود است چرا که محصول خیار ایرانی بسیار مورد استقبال تجار عراقی قرار می گیرد.

عراق یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر مقصد صادراتی بسیاری از کالاهای ایرانی بوده است. برای صادرات خیار به عراق باید از قیمت خیار صادراتی در عراق اطلاعات کسب کنید.

بهترین خیار صادراتی تر و تازکس

قیمت گذاری رقابتی عامل مهم پیروزی در بازار جهانی

نکته ای که باید در صادرات خیار به آن توجه داشته باشید، اطلاع از قیمت خیار است که توسط رقبای شما بر روی محصول گذاشته شده است.

به عبارت دیگر باید بدانید که خیار صادراتی که در کشور مقصد (توسط رقبای خارجی شما) به فروش می رسد با چه کیفیت و چه قیمتی خریداری می شود.

اگر خیار صادراتی رقبایتان، به لحاظ کیفی قابلیت رقابت با خیار شما را نداشته باشد شما به راحتی و با یک قیمت گذاری هوشمندانه می توانید جای خود را در کشور مقصد پیدا کنید.

در صورتی که قصد توافق با یک تامین کننده را دارید ابتدا از قیمت خیار گلخانه ای صادراتی و خیار غیر گلخانه ای اطلاعات به دست آورده و سپس با یک تامین کننده توافق کنید.

البته عامل مهم دیگری که در قیمت گذاری می تواند اثر بگذارد، فصل صادرات است. خیار در هر فصل با یک قیمت به فروش می رسد بنابراین حتما به این فاکتور توجه کنید.

ویژگی های خیار صادراتی

سئوالی که برای بسیاری از گلخانه داران و کشاورزان مطرح می شود، این است که برای آن که یک خیار قابلیت صادرات پیدا کند باید دارای چه ویژگی ها و استانداردهایی باشد؟

خیار صادراتی با خیار مصرف داخل چه تفاوت هایی دارد؟

اگر شما نیز از آن دسته باغدارانی هستید که به فکر صادرات محصول خیار خود افتاده اید باید با ویژگی های یک خیار صادراتی آشنا شوید. در ادامه به چند استاندارد برای خیار اشاره ای خواهیم داشت.

بهترین کیفیت خیار صادراتی

 • شرایط کشت مناسب

در واقع فرایند یک صادرات موفق از کشت محصول آغاز می شود. بسیاری از کشورهایی که ما با آن ها تعاملات بین المللی داریم، بر روی کیفیت محصول حساسیت های خاصی دارند که این کیفیت از مرحله کاشت خیار آغاز می شود.

منظور از شرایط کشت، شرایط دمایی، خاک مناسب و کنترل آفت هایی است که به خیار صادراتی صدمه می زنند.

توجه به شرایط کشت خیار می تواند شما را به یک صادر کننده موفق برای این محصول تبدیل کند.

بهترین زمان کاشت تخم خیار معمولا بعد از هفته ی اول یا دوم آخرین سرما در بهار است که برای کاشت بذر مناسب است. برای جوانه زنی بهتر بذر خیار دمای روز در حدود 27 الی 29 درجه سانتی گراد و دمای شب 25 الی 27 درجه سانتی گراد باشد.

پس از جوانه زنی بهتر است دما تا 7 درجه در روز و شب کاهش یابد. در صورتی که در گلخانه کشت حیار انجام میدهید دما فضا را کنترل کنید و در صورتی که در فضای باز بذر خیار را می کارید بهتر است پیش از کاشت تقویم را بررسی کرده و از تغییرات دمای منطقه آگاه شوید.

عالی ترین محصول برای صادراتی

 • بسته بندی استاندارد

نکته مهم دیگری که در خصوص خیار صادراتی وجود دارد بسته بندی آن است. در بسته بندی خیار صادراتی، باید همه خیارها تا حد ممکن به یک اندازه و یک وزن چیده شده باشند.

طی فرایند سورتینگ باید بهترین بسته بندی برای خیار صورت بگیرد. فرض کنید مشتری شما در کشور هدف، با خیارهایی در بسته بندی مواجه شود که نه تنها یک وزن ندارند، بلکه به یک اندازه نیز نیستند.

در فرایند سورتینگ خیارها براساس کیفیت، اندازه و وزن دسته بندی می شوند. فرایند سورتینگ به دو شیوه دستی و ماشینی صورت می گیرد که باید میزان خطای آن حداقل باشد تا مشتری از خیار رضایت داشته باشد.

 • طعمی متناسب با ذائقه مشتریان

یکی از مهم ترین اصول برای صادرات خیار ، توجه به طعم این خیار است. خیار باید با توجه به ذائقه و سلیقه کشور هدف انتخاب و صادر شود.

به عنوان یک تامین کننده سعی کنید به استانداردهای مصرفی کشورهای مختلف برای خیار اشراف کامل داشته باشید تا دچار ضرر نشوید.

تر و تازکس بهترین تولید کننده

 • اندازه و شکل خیار صادراتی

خیار ایران، اغلب خیارهای ریزی هستند که به لحاظ طعم و مزه در بازار جهانی طرفداران زیادی دارند.

به لحاظ ظاهری می توان گفت خیارهای صادراتی، خیارهایی هستند که دارای ظاهری باریک بوده و رنگ آن ها شفاف و سبز تیره است.

آمار صادرات خیار

خیار صادراتی ایران همه ساله به کشورهای مختلفی فروخته می شود و به علت کیفیت بالا مشتریان خاص خود را همیشه دارد. اما چه میزانی از خیار های با کیفیت ایرانی به کشورهای دیگر صادر می شود؟

جالب است بدانید سالانه حدود 27 هزار تن از خیار صادراتی ایران به کشورهای دور و نزدیک صادر می شود که این آمار، بسیار امیدوار کننده است.

بهترین صادرات خیار ایرانی

چه کشورهایی خریدار خیار صادراتی ایران هستند؟

همان طور که پیش تر گفته شد، خیار ایران از آن دسته محصولات کشاورزی است که سالانه به کشورهای زیادی صادر می شود.

اما چه کشورهایی خریدار خیار صادراتی ایران هستند؟

کشورهایی از جمله آذربایجان، ارمنستان، سوئد، افغانستان، کویت، هلند و روسیه از خریداران اصلی خیار صادراتی ایران محسوب می شوند. و طبق گفته ویکی پدیا، چین یکی از بزرگترین تولیدکنندگان خیار در جهان است.

خیار صادراتی ایرانی

چگونه خیار صادراتی با کیفیت صادر کنیم؟

اگر شما هم تا کنون تجربه صادرات خیار را نداشته اید و محصول خود را در بازار داخل به فروش می رساندید، برای صادرات خیار صادراتی باید با افراد با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

زیرا یک اشتباه در بازار بین المللی می تواند علاوه بر بد نام کردن خیار صادراتی ایران، شما را با ضرر هنگفتی رو به رو کند.

اگر تا کنون فقط تامین کننده بوده اید، خیار یکی از محصولات پرطرفدار در بازار جهانی است که می توانید از آن سود زیادی کسب کنید.

1 دیدگاه

 • محصولاتی که گروه بازرگانی شما ارائه میدن خیلی باکیفیت هستند. کارتون عالی هست.

  • دیدگاهتان را بنویسید

   نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *