سیب زمینی صادراتی | صادرات پرسود ترین محصول با قیمت عالی

بهترین سیب زمینی صادراتی

آیا می‌دانید ایران اولین کشور تولید کننده سیب زمینی صادراتی در میان کشورهای خاورمیانه و دومین تولید کننده در بین کشورهای اسلامی محسوب می‌شود؟

(بنگلادش رتبه یک تولید سیب زمینی را در میان کشورهای اسلامی به خود اختصاص داده است.)

امروزه سیب زمینی به یکی از مهم‌ترین اقلام در سبد غذایی خانواده‌ها تبدیل شده و به همین دلیل خرید و فروش سیب زمینی صادراتی نیز افزایش یافته است.

علت سود آور بودن سیب زمینی صادراتی، قیمت سیب زمینی صادراتی، سود صادرات سیب زمینی، نکاتی در مورد خرید و فروش سیب زمینی صادراتی و انواع سیب زمین صادراتی از عناوینی است که در این مقاله مفصل به آن‌ها خواهیم پرداخت و به تفصیل آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

درمان بیماری ها با سایت تر و تازکس

علت سود آور بودن سیب زمینی صادراتی چیست؟

یکی از سوالاتی که در تجّار بعد از استعلام قیمت سیب زمینی صادراتی و پیش از اقدام به خرید و فروش سیب زمینی صادراتی از ما می‌پرسند این است که چرا میان همه محصولات کشاورزی، صادرات سیب زمینی یکی از مهم‌ترین و سود آور‌ترین محصولات محسوب می‌شود؟

جواب این سوالات را می‌توان از آمار مصرف سیب زمینی در جهان جست و جو کرد. سیب زمینی به عنوان چهارمین غذای مورد مصرف در جهان شناخته شده است که این آمار نشان می‌دهد علت اهمیت سیب زمینی مصرف آن به عنوان غذا است.

سیب زمینی صادراتی تروتازکس

قیمت سیب زمینی صادراتی و موارد تاثیر گذار بر آن

عرضه و تقاضای سیب زمینی، دو عامل مهم در تعیین قیمت سیب زمینی صادراتی محسوب می‌شوند. هر چه کشورهای تولید کننده سیب زمینی صادراتی محدودتر و کم‌تر و تقاضا برای آن بالاتر و بیشتر باشد قیمت سیب زمینی صادراتی بیشتر خواهد بود.

از آن جا که روز به روز سیب زمینی جایگاه بالاتری در سبد غذایی خانواده‌های سراسر دنیا پیدا می‌کند و با توجه به شیوه‌های متنوع مصرف سیب زمینی می‌توان گفت تقاضای آن رو به افزایش است.

سیب زمینی صادراتی

به سورتینگ سیب زمینی صادراتی اهمیت دهید.

یکی از اصول مهم در صادرات سیب زمینی بحث سورتینگ است. در سورتینگ سیب زمینی صادراتی چه اتفاقی می‌افتد؟

پیش از خرید و فروش سیب زمینی صادراتی باید سیب زمینی‌ها در بسته بندی مناسب خود قرار گیرد اما نحوه چیدمان سیب زمینی ها در بسته بندی به وسیله سورتینگ صورت می‌گیرد.

سورتینگ سیب زمینی صادراتی به معنای قرار دادن سیب زمینی‌های هم اندازه و سالم در بسته بندی است. با یک سورتینگ مناسب دستتان برای تعیین قیمت سیب زمینی صادراتی باز خواهد بود.

فروش سیب زمینی صادراتی

رتبه یک تولید سیب زمینی صادراتی کشور

کدام استان رتبه یک صادرات سیب زمینی در ایران را دارد؟ آیا می‌دانستید از لحاظ کیفیت سیب زمینی صادراتی استان همدان رتبه یک را دارد؟

استان همدان رتبه یک تولید سیب زمینی کشور را داراست و به همین دلیل در بازار خرید و فروش سیب زمینی صادراتی، سیب زمینی‌های برداشت شده از استان همدان یکی از محبوب‌ترین سیب زمینی‌ها محسوب می‌شود.

قیمت سیب زمینی صادراتی همدان را می‌توانید از کشاورزان استعلام کنید.

قیمت سیب زمینی صادراتی

رتبه دوم تا ششم سیب زمینی صادراتی ایران

بسیاری از تجّار فعال در زمینه خرید و فروش سیب زمینی صادراتی می‌دانند که سیب زمینی‌های تولید شده در استان همدان بهترین سیب زمینی کل کشور است اما رتبه دوم تا ششم متعلق به کدام یک از استان‌های کشورمان است؟

اردبیل، اصفهان، آذربایجان‌شرقی، کردستان و زنجان رتبه‌های بعدی برداشت سیب زمینی صادراتی را به خود اختصاص داده‌اند.

در سایت‌های صادرات سیب زمینی قیمت سیب زمینی صادراتی استان‌های اردبیل، اصفهان، آذربایجان‌شرقی، کردستان و زنجان به تفکیک به روز رسانی می‌شود.

در مجموع 63 درصد از تولید سیب زمینی صادراتی کشور ما دست این استان‌ها است.

خرید و فروش سیب زمینی صادراتی

آماری جالب از سیب زمینی صادراتی در سراسر دنیا

اگر شما هم با خواندن این مقاله به اهمیت و ارزش صادرات سیب زمینی و سود حاصل از خرید و فروش سیب زمینی صادراتی پی برده‌اید آماده باشید زیرا قرار است با آماری که به اطلاعتان می‌رسانیم شما را غافل‌گیر کنیم.

آیا می‌دانید سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) اعلام کرده است که سیب زمینی صادراتی یک محصول کشاورزی با قابلیت اشتغال زایی بوده و تامین کننده امنیت غذایی مردم جهان محسوب می‌شود؟

جالب است بدانید طبق اعلام سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) 800 میلیون نفر در کل جهان و حدود 50000 کشاورز هموطن به تولید سیب زمینی اشتغال دارند.

قیمت سیب زمینی صادراتی در هر یک از کشورهای وارد کننده بسته به این که از کدام کشور و با چه کیفیتی وارد می‌کنند متفاوت است.

آمار جالب دیگر مربوط به برداشت سیب زمینی در کشور ما است که به 22 تن در هکتار می‌رسد.

خرید سیب زمینی صادراتی

بزرگ‌ترین کشور صادر کننده سیب زمینی جهان

وقتی صحبت از خرید و فروش سیب زمینی صادراتی می‌شود آن چه اهمیت پیدا می‌کند دانستن نام رقبا است. با آن که صادرات سیب زمینی در ایران رونق دارد اما متاسفانه رتبه یک صادرات و خرید و فروش سیب زمینی صادراتی به مکزیک تعلق گرفته است.

طبق آخرین آمار در سال 2020 مکزیک با 2 میلیون و 891 هزار دلار ارزش صادراتی در رأس آمار صادر کنندگان این محصول قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *